Floating

(Připravujeme)

Co je to floating?

Floating znamená “vznášet se” a jedná se o pobyt v tanku, ve kterém je voda ohřátá na teplotu těla, která obsahuje 500 kg minerálních solí, hlavně magnesia (není tedy agresivní vůči tělu, naopak dodá velké množství minerálů).

Uvnitř tanku je tma a ticho, i když je možné mít uvnitř trochu světla a hudby, pokud se necítíte dobře ve tmě.

Proč floating?

Jedná se o prostor, ve kterém dochází k nejhlubší relaxaci, jaká je vůbec možná. Cílem je minimalizovat smyslové vzruchy, které by náš mozek neustále nutily k přemýšlení a vyhodnocování situace. Tank velmi věrně simuluje pohyt ve vesmíru bez gravitace a tělo se tak může naprosto dokonale uvolnit. V dnešní době, kdy jsme zahlceni informacemi a přestimulováni světem je velmi důležité si najít čas na hlubokou relaxaci kde můžeme být skutečně jen sami se sebou, aniž by nás cokoliv rušilo. V tomto prostoru vám nezbyde nic než vnímat svoje tělo. Vaše pozornost bude pronikat hlouběji a hlouběji do těla, a to začne jej energetizovat, až se vám může rozpustit pocit tělesnosti a stanete se vědomím, které pozoruje sebe samo, což je ten nejklidnější a nekrásnější stav, jaký vůbec můžeme prožívat.

Floating můžete používat pro fyzickou relaxaci a uvolnění hlubinného stresu, nebo je to velmi efektivní nástroj pro rozvoj vědomí. Mnoho lidí zaznamenalo psychedelické stavy vědomí, či vize, nebo stavy probuzení a momenty rozšířeného vědomí.

Jak začít?

Pro začátek doporučujeme 3 zkušební, kratší floaty, cca 1 hodinu. Než nás naše mysl pustí hlouběji, je třeba, aby si mozek zvykl, že plave na hladině v tichu a tmě. Naučíte se, jak uvnitř fungovat a zjistíme, co vám nejvíce vyhovuje. Floating v nás může rozvinout mnoho zajímavého. Otevře nás našemu vyššímu vědomí, nebo dokonce může sloužit pro rozvoj vyšších schopnosti. Pro tyto účely byl floating hojně využíván armadou a tajnými silami, prvně v USA, ale dokonce i naše tajné služby jej v minulosti využívaly pro tyto účely. Ve Francii byl prý floating jeden čas zakázán pro veřejnost a směla jej využívat pouze armáda. Nicméně mnoho z nás hledá jen kvalitní relaxaci, nebo efektivní způsob, jak se dostat hlouběji do těla.

Než se pustíme do objevování hlubších vědomí, tak doporučujeme využít léčivé síly floatingu pro harmonizaci prenatálního období.

Prenatální období

Často můžete slýchat, že ty nejhlubší traumata si v sobě neseme z prenatálního období a porodu. Embryo je velice citlivé a moc dobře ví, co se děje v jeho okolí. Cítí, zda je milováno, nebo odmítáno. Tyto první měsíce velice hluboce formují náš vztah k sobě samým a způsob, jakým budeme jako dospělí prožívat život. Naše prenatální období rozhoduje o tom, zda nás postoj vůči životu je ANO a nebo jsme ustrnulí, zablokovaní, nemilovaní a bez života. Toto období je tak hluboko v nás, že nejsme v kontaktu s tím, co nás blokuje a má to nad námi určitou sílu. Floating dokáže harmonicky a jemně rozpouštět tato traumata či strachy či jiné překážky. Tím, že dokáže velice věrně simulovat stav, kdy jsme jako embrya v těle matky, tak je pro nás snadnější se naladit na naše vnitřní dítě a vepsat do našeho podvědomí nové pocity. Pocity bezpečí, lásky a síly. Dokážeme v sobě probudit plný potencionál vnitřního dítěte, které ačkoliv v realitě bylo nemilované nebo zraněné, a nechtělo na tento svět ani vstoupit, tak najednou přichází na svět s vizí a vírou v sebe sama. Tento proces chceme podpořit skrze techniky NLP, přepsání lymbického otisku.

Lymbický otisk jsou zkušenosti z naší minulosti, které máme uložené hluboko v savčím mozku. Tam jsou uložené všechny emocinální zkušenosti. Můžeme jít ale ještě hlouběji až do plazího mozku, který je velmi reflexní, pudový, stará se o přežití a v něm jsou naše nejhlubší strachy, bolesti a překážky. Floating dokáže velmi efektivně “nahrávat” nové a harmonické zážitky do našich hlubšich mozků a výsledkem bude stav klidu a bezpečí, který se promítá do našeho každodenního života. Tento proces chceme podpořit vedenými meditacemi, které budeme pouštět během floatingu 10-15 minut, abychom vaši mysl nasměrovali na určité téma každého měsíce vývoje embrya, a poté budete již relaxovat buď v tichu, nebo za zvuku velryb a delfínů, zvuků pralesa nebo hlubokých vibrací či binaurálních rytmů. Prenatálnímu období doporučujeme věnovat 10 návštěv s dobou trvání 90-120 min.

Rozvoj intuice

Zajímá vás rozvoj intuice? Chcete se cítít napojeni a mít intuitivní vhled do situací? V tom případě pro vás připravujeme zažitkový floating s programem Synctuition. Bohužel pokud se nám nepodaří jej v budoucnu vytvořit v češtině, tak bude pouze pro anglicky hovořící floatery. Na začátku si vyberete jedno z mnoha témat, které tento program nabízí. Po několikaminutovém hlasovém záznamu, který vás navodí do stavu, který jste si vybrali, budete asi 25 minut poslouchat binaurálni rytmy, které harmonizují vaše mozkové hemisfery. Je to velmi efektivní metoda a již po několika dnech budete cítit účinky. Samozřejmě zde doporučujeme poslouchat Synctuition i doma před spaním, je to také skvěla pomůcka pro spaní.

Deprese a stavy úzkosti

Floating dokáže velmi efektivně uvolnit mysl sevřenou napětím či trpíci depresemi. Efekt zklidnění je možné cítit až 3 dny, takže doporučujeme kůru, kdy chodíte na floating 2-3x týdně. Zde doporučujeme využít i další nástroje jako např. mikrodosing Kambo pro detox těla mysli, nebo mikrodosing Caapi, což je legální bylinná medicína z Amazonie, která už i při použití 1 kapky aktivuje jemné energie v těle, které navodí přijemný pocit uvolnění a rozpouští jemné blokády v našem těle. Také doporučujeme před floatingem využít konopný CBD olej, který podporuje stavy relaxace a uvolnění a je možné jej koupit v lékárnách. Pokud berete antidepresiva, vždy nás o tom informujte. Spolupracujeme s lékařkou a psychiatričkou Mudr. Katarinou Molčanovou, která může dohlížet na bezpečnou regulaci vašich léků.

Sport

Floating je hojně využívaný také sportovci. Nejen, že dodá kvalitní regeneraci tělu a mysli, ale také během floatingu se urychlí vyloučení metabolického odpadu, kyseliny močové a mléčné a tělo se mnohem rychleji připraví na další výkon.

Vizualizace

Ačkoliv nejvhodnější způsob floatingu je nedělat naprosto nic, ať fyzicky tak mentálně, mnoho lidí využívá floating pro vizualizaci a dosažení svých cílů. Tím, že vaše tělo je uvolněné v prostoru bez vnějších stimulů, tak je velmi snadné si vizualizovat a prožívat vaše sny. Můžete se tak osvobozovat od škodlivých navyků, nebo zvýšit svoji pracovní či tvůrčí produktivitu, otevřít se hlubší hojnosti nebo zkrátka jen prožívat intenzivní pocit vděčnosti za bytí v těle. V tanku jste obklopeni vodou a vzduchem, který je ohřátý na teplotu, která je nám velice příjemná, ale není to pocit tepla ani chladu. Tento prostor kolem nás nám umožní kvalitní spojení s naším vědomím, které je v nás a kolem nás a toto vědomí začne sílit. Díky tomu je mnohem snadnější jakákoliv vizualizace či tvorba v tomto prostoru než kdekoliv jinde. Zde nabízíme určitou podporu, pokud se chcete hlouběji naučit jak pracovat se svou myslí, s vibracemi které dokáží tvořit váš život, naučíme vás efektivní meditační techniky z konceptu “Mindfulness” (Shinzen Young), které vám pomohou k určitému ovladnutí mysli.

Floating postupně rozpustí všechny vibrace ve vašem bytí, které vám přináší nepřijemné situace v životě a objevíte nové vibrace plné hlubokého klidu, uvolnění a vnitřní radosti.

Účinky floatingu:

 • Uvolňuje mentální napětí a stavy úzkosti
 • Zlepšuje spánek
 • Snižuje stres a rozpouští hluboký stres v těle
 • Uvolňuje fyzickou bolest
 • Zvyšuje sportovní výkony
 • Rozvíjí kreativitu
 • Nabízí efektivní meditaci a rozvoj vědomí
 • Zvyšuje pocit sebe-lásky a sebevědomí a propojuje s naším bytím
 • Snižuje krevní tlak a upravuje srdeční aktivitu
 • Zlepšuje trávení
 • Zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů
 • Harmonizuje nervový systém
 • Pomáhá s chronickými bolestmi zad a kloubů

Kontraindikace:

 • Barvené vlasy (do 14 dni po barvení)
 • Schizofrenie a mentální poruchy projevujícíci se halucinacemi
 • Epilepsie
 • Čerstvé rány na kůži nebo čerstvé holení
 • Alkohol a drogy
 • Káva a energetické nápoje 3 hod předem nejpozději

Hygiena

Dokonalou čistotu vody zajistí silná koncentrace magnesia a síry (700 kg na 1000 litrů), filtrace vody po každém použití a také bazénová UV lampa. V našem tanku nepoužíváme chlór. V takovémto prostředí nemá žádná bakterie šanci přežít ani pár vteřin:)

Jak to probíhá?

Přijďte prosím včas. Ani brzy, ani pozdě. Před vstupem do Floating tanku si dáte sprchu. Do prostoru tanku vstupujete se špunty v uších. Pokud si nejste jistí, že si budete pamatovat, že škrábat se v oku během floatingu není dobrý nápad, tak brýle nejsou třeba, ale v opačném případě doporučujeme:) Můžete si zvolit floating ve tmě, nebo vám rozsvítíme slabé světlo. Dále si vyberete, zda ticho, hudbu, nebo kombinaci. Uvnitř tanku naleznete alarm, který můžete stisknout v případě, že potřebujete asistenci. Během floatingu je nejlépe nedělat nic. Na nic nemyslet, na nic se nesoustředit, jen být. Po výstupu z tanku je nejlépe se dobře otřít u vstupních dveří, a poté si dáte dobrou sprchu na konec. Máme fén k dispozici, samozřejmě. Na konec můžete s námi posdílet svůj zážitek, pokud budete chtít, dát si čaj, masáž nebo saunu, pokud u nás chcete strávit více času.

Těšíme se na vaši návštěvu, team Mahalo centra.