Přemek

K masážím jsem se dostal prvně jako klient. Tehdy mi právě masáže dokázaly pomoci v náročné etapě života, postupně navrátit ztracenou sebedůvěru a vlastně celkově změnit můj pohled na svět. V té době se zároveň začínala rodit touha nebýt jen pasivním přijímajícím, ale předávat dál to, co jsem načerpal.
Na mojí cestě práce s tělem mě nejvíce ovlivnilo studium a praktikování technik zde v Mahalo centru, zejména de-armouring.
Do každodenního života a práce s klienty se snažím zapojovat i co nejvíce dalších poznatků, se kterými jsem měl doposud možnost se setkat. Ať je to Ho’o mana mana, Čchi-kung, rodinné konstelace, body poetry, Biodanza, Jóga či různé přístupy celostních masáží.
Baví mě hudba, ať už poslech, nebo tvoření, toulání přírodou.
Masáž chápu ne jako nějaké mechanické hnětení svalů, ale spíše jako prostor pro hluboké nacítění s druhou osobou – klientem. Při práci mě fascinuje to ,,něco“, co se nedá zachytit smysly, přívaly energie a hluboké pocity klidu a harmonie, které proudí a já mohu být součástí.
Těšit se ode mě můžete na citlivý harmonizující dotek a osobní empatický přístup.
Nenabízím nic, co nemám odzkoušeno na vlastním těle.

CO NABÍZÍM:

De-armouring

Tento systém práce s tělem se dá jednoduše popsat jako rozpouštění emočního krunýře.
Během života procházíme situacemi, kdy nás ostatní lidé, ať už vědomě, či nevědomě, zraňují. Velmi často bolest přichází od těch nejbližších – rodiny a přátel. Postupem času si proti těmto bolestem vytváříme obranu, jakýsi krunýř, který nás izoluje od vlivů okolí. V této izolaci se ale nakonec stáváme sami sobě agresorem. Vše je stažené, uzavřené a energie nemůže proudit. Zeď, kterou jsme kolem sebe vystavěli, nás možná částečně chrání od negativních vlivů, ale zároveň k nám nepustí ani to příjemné. Naše tělo má paměť. Veškerá traumata a stresy, kterými během života procházíme, se ukládají v našem těle v podobě bloků. Ty jsou pak příčinou nejrůznějších nemocí a bolestí. Jejich rozpuštěním se může tělo navrátit do přirozené rovnováhy a stát se opět dokonalým nástrojem, kterým vždy bylo. Tento celistvý přístup poskytuje právě metoda de-armouring. Již po prvním sezení se budete cítit volnější, vitálnější, nabití energií. Hlubší práce pak napomáhá prožívat život svobodněji, uvolněně a v síle více než dřív.
Metoda je založena na stimulování (promačkávání) bodů na energetických drahách, čímž se obnovuje přirozený tok energie. Různé potlačené emoce, strachy, napětí apod. se ukládají do různých částí těla. Masírovat se mohou body na zádech, nohou a rukou, břiše, hrudníku, ale i krku a obličeji, podle momentální potřeby.

Přístup de-armouringu se dá také aplikovat při intimní práci. Vnitřní de-armouring představuje dle mého názoru nejrychlejší a nejúčinnější cestu ke změně. Výsledky bývají ohromující.

 

Lomi Lomi Nui

Tato masáž pochází z půdy Havaje a nabízí moderní pojetí práce s tělem. Více než o masáž jde o naslouchání tělu, spojení s vesmírem v každé buňce těla a rozvíjení plného potenciálu naší buněčné inteligence. Napomáhá rozpouštění jakýchkoliv omezujících sklonů mysli. Někdy je také překládána jako „Milující ruce“. Díky plynulým dlouhým tahům si můžete naplno vychutnat vyživující dotek a hluboké uvolnění. Pohyby mohou být pomalé a vláčné, ale také rychlé a povzbuzující, tak jak si tělo žádá. Tato masáž Vám pomůže navodit hluboké uvolnění, zvýšit sebevědomí a zklidnit mysl. Podporuje oběh lymfatického systému a zbavuje toxinů. Dokáže mírnit bolest a napětí, zlepšuje ohebnost a pohyblivost těla.

Tok-Sen

Masáž Tok-Sen je mnohdy označována jako nejefektivnější masáž vůbec. Pochází z Království Lana v severním Thajsku, kde byla byla vyvinuta před asi 2500 lety. Procedura je založena na rytmickém poklepávání svalů speciálními dřevěnými paličkami. Tato masážní technika umožňuje odstraňovat bloky na energetických kanálech, aktivovat akupresurní body a podpořit přirozený tok energie v těle. Je ideální zejména pro hloubkové uvolnění svalů v oblasti páteře, které jsou jinak těžko přístupné. Úžasná metoda pro uvolnění zablokovaných zad a šíje. Je možno ji provádět s oblečením, anebo jako olejovou.