Smyslné shiatsu

Proč jsem vymyslel Smyslné shiatsu aneb proč neradi dáváme.
Smyslné shiatsu jsem začal vytvářet zhruba před 2 roky, protože jsem stále častěji slyšel klientky a ženy kolem mě, že jejich partner jim nerad dává masáže.
Že když už jim dá masáž, tak maximálně 10 minut a potom se jde hned na sex.
Cítil jsem, že jim chybí kvalitní vyživující dotek, který je skutečně pro ně a není to pouze 10 minut předehry.
Přemýšlel jsem co s tím, a přišlo mi, že smyslné shiatsu je dokonalé řešení.
Masáž je bez oleje, takže odpadá častá nechuť k tomu se “upatlat od oleje”.
Je poměrně snadné se ji naučit a nabízí široký prostor pro kreativitu.
Je v ní hodně hlubokého tlaku, protahování, ale také jemnosti a něžností.
Ale co je hlavní, zatímco klasické shiatsu má celkem odstup mezi dávajícím a přijímajícím, zde se tato bariéra bourá.
Masáž je nastavená tak, aby dávající měl více potěšení během masáže. Teď samozřejmě mluvím o partnerské masáži – pokud by se jednalo o klienta, tam je stupeň intimity otázkou úvodního rozhovoru a souhlasu.
Masáž může probíhat v klasickém dávání a přijímání, ale také braní a svolení k braní.
Přinese to často mnohem hlubší prožitek, a pro partnera je velmi příjemné si při takto relaxační masáži užívat, jaké to je, být předmětem touhy.
Rád bych otevřel téma toho, proč muži mají tak rádi sex, ale neradi dávají masáž.
Vzhledem k tomu, že jsem to slyšel skutečně mnohokrát, domnívám se, že to je běžný jev.
Dnes je rozšířený jev, že do vztahů mnoho lidí chodí brát. Často tam chybí láska a vztahy jsou zaměřené na sex. Lidem je spolu dobře, rozumí si, ale chybí tam láska. A láska v tomto případě nemyslím vroucí cit v srdci který nám nedá spát, ale určitá síla, která nás budí z lenosti, a jsme schopni vykročit směrem k druhému a dělat to, co běžně neděláme.
A tak mnoho lidí bere. Čekají co partner nabídne, co vymyslí, zda je kreativní, dokáže pobavit, udělá masáž atd. Čekají až udělá první krok. Ale sami ho neudělají. A často čekají na první krok jen aby si potvrdili své přesvědčení, že za nic nestojí a nikdo je nemá rád. Někdo si je toho vědom a někdo to má plně v podvědomí, ve svém stínu a neví o tom.
V systému Kruh souhlasu jsou 4 kvadranty. Dávání, přijímaní, braní a svolení k braní.
Každý z těch kvadrantů má svůj stín.
Zatímco někteří mají nad postelí obrázek Matky Terezy a pro druhé by se rozkrájeli (neumí přijímat, a tak dávají), stínem druhých je lenost.
Stínem braní je lenost. Zneužívání. Nebo znásilnění, majitel otroka, uzurpátor.
Co je vlastně lenost?
Moje definice lenosti je nedostatek lásky k dané činnosti.
Pokud člověk cítí, že nedělá dostatečně pro svého partnera, je to indicie k tomu, že tam není dostatek lásky. Což samozřejmě neznamená, že je třeba hledat někoho jiného, ale udělat něco se svým srdcem.
Při práci s Kruhem souhlasu je prvním krokem tomu dát souhlas.
Ano, vidím, že jsem líný a nerad dávám, ale přesto se přijímám takový jaký jsem a říkám velké ANO své lenosti. Plně akceptuji svou lenost a zvu ji, aby vystoupila ze svého stínu a vstoupila do kruhu, kde probíhá transformace.
Funguje to.
Já osobně o sobě hodně často říkám, že jsem líný a užívám si to. Oslavuji svou lenost. Ale kdo mě zná si ťuká na čelo, když ví, co všechno stíhám dělat, a diví se, kde na to beru energii. (Já se divím také.) Ale stále se považuji za líného člověka. Miluji lenost a být líný. Problém je pouze když je tam vina, odpor a soud. Pak energie skutečně není.
Takže vstoupit do kruhu kde se děje zázračná změna je první krok.
Ale co dál?
Pak, samozřejmě, pokud jsme byli konfrontováni zjištěním, že nedáváme svým partnerům, je nutné určité pokání.
A dělat ho všude. Pomáhat doma. Nečekat, až nám partner řekne, že máme s něčím pomoct (hlavně pánové).
Uvařit večeři, nakoupit, uklidit. A nebo jít ještě hlouběji a naučit se skvělou masáž a hýčkat si partnera.
Není žádná samozřejmost, že s námi bude stále a pokud jsme zaseknutí na lenosti, je otázka času než si partner vyřeší, že to už dál nechce a opustí nás. Zatím je tam zřejmě něco, co nás spojuje, ale nic netrvá věčně.
Buďte zranitelní. Přiznejte se svému partneru, že neradi dáváte, ale že s tím teď něco chcete dělat. Požádejte partnera o podporu, a naopak, ať vám častěji vyjadřuje své potřeby a žádosti. A pak hledejte rovnováhu mezi službou a uměním říci ne.
Pokud se vám skutečně nedaří lásku probudit, je dobré se podívat na vztah k rodičům. Za každým nedostatkem lásky je nedostatek lásky k rodičům, ale to je na jiný článek 🙂
Pokud se chcete naučit smyslné shiatsu a těšit tak své miláčky, přijďte na kurz a nebo si brzy můžete koupit video. Věřím, že tato masáž přinese mnoho radosti a lásky do vašeho života.