Podruhé na Kambo

Podruhé na Kambo

Máš za sebou první setkání s žábou.

V žilách ti proudí nejsilnější antioxidant světě který zbaštil velkou část patogenů v těle.. Přežil/a jsi iluzi smrti a tvoje tělo jeho nervový systém je silnější a klidnější.

Tím že jsi uvolnil/a masivní množství potlačených emocí z těla a hlubinného stresu z nervového systému může začít tvůj imunitní systém relaxovat a začít se léčit, regulovat.

Možná že jsi necítil/a žádné velké změny. Ne vždy jsou znát, proto je dobré pustit očekávání a věřit.Kambo používá tvou energii na hlubší práci v těle někdy je třeba ze začátku proces opakovat víckrát než se vyčistí “panema” a tělo se začne cítít lépe.

Při další aplikaci se většinou přidávají 2 body. Není to nutné. Pokud první setkání bylo “ výživné”, tak 3 body najednou, bez testovacího bodu budou stačit. A zvlášť když použijeme jiný bod než na rameno.

Rameno je pouze na základní ošetření, ačkoliv v některých kmenech dávají body jen tam.

Kmen Katukina, který má nejhubší tradici s Kambem dokonce používá body které jsou identické s činskou akupunkturou, což je neuvěřitelné:)

Já mám rád kombinaci tradiční práce a západní.  Jako bodyworker ( bodywork-práce s tělem) cením možnost skrze Kambo aktivovat energetické dráhy, centra, nervový systém, mozek atd s cílem regulovat a harmonizovat nervový systém.

Aplikuji Kambo na body které mě přijdou tématicky nejdůležitější protože je řeší většina z nás.. Kambo spirit tudy vstupuje do těla a tudy vyjímá “panemu” ( co se týče sekretu, tak je to jedno, ten se přes lymfatický systém dostane všude.) Také Kambo spirit vstupuje do těchto témat a vede nás k řešení v tom dlouhodobém horizontu..

Jaké body na těle doporučuji nejvíce?

Uši.

Na ušich jsou tzv “master pointy”. Je jich tam mnoho ale já používám většinou bod na stimulaci plazího mozku.

Plazí mozek je náš nejpudovější mozek který funguje na bázi přežití. Je plný těch nejhlubších strachů. Strach ze smrti, strach z odmítnutí, strach že nejsem dost dobrý, strach z opuštění, bolesti, lásky, strach z mužů, žen, strach ze ztráty..

A naleznete zde animální způsoby chování které používáme proto abychom se cítili bezpečně.

Submisivita- mám strach a tak nemám hranice, neumím řict ne, nechám si vše líbit, nechám vše na druhých.  

dominance- mám strach a tak jsem “boss”, mačo, generál, kontrolor.

Vyhýbání se: partner je již potencinální ohrožení tak se mu vyhýbám obloukem ( jako zvěř když uvidí svého predátora) Dnes k tomu máme TV, internet, práci atd.

Bojuj/ uteč/ zmrzni:kdykoliv jsme byliv ohrožení tak jsme reagovali na bázi “fight or fly “modulu abychom byli v bezpečí. Bohužel tyto situace i později zůstávají v našem systému stejně živé jako dřív a fungují jako emoční spouštěče. Jednak nám berou klid a jednak aktivují nepřiměřené reakce v situacích které nás stresují.

Zde nám Kambo velice efektivně pomáhá plazí mozek čistit a uklidňovat stresové spouštěče.

Je to ale často běh na dlouhou trať a Kambo samotné nestačí.

Kambo nás nenaučí nastavit si hranice a říkat ne. Nenaučí nás komunikaci. To se už musíme učit sami. Kambo tě může stejně jako mě přivést na ta správná místa.

A protože jsem projezdil celý svět abych se naučil rozumět tělu trošku víc, tak teď na svých kurzech předávám hlavně nástroje pro rozvoj plazího mozku. Protože nám potom i pomáhá žit kvalitnější život v hojnosti..on prostě jen žije vše co v něm je:)

Páteř

to je náš ústřední nerv takže je dobré zde uvolňovat bolesti, které většinou odezní do druhého dne alespoň z 80 %.

Také tudy můžeme energetizovat energetická centra a je to jemnější než přímo na ně.

Ale nejvíce nás zajímá kostrč. Nejen že zde aktivujeme klidový nervový systém, ale také jsme zde v centru všech mentálních přesvedčení vnitřního dítěte, vše co nám rodiče či jiní dospělí říkali v dětství ( někdy už i my sami jako děti)

-nejsem dost dobrý

-to si nezasloužím

-nikdo mě nemá rád

-život je těžký

-na Zemi není bezpečno

-musím tvrdě dřít abych něčeho dosáhl

a další

Tyto programy nezmizi po Kambu. Ony nezmizi nikdy. Ale uvidíte je, přestanou na vás postupně působit a čím méně jim budete věřit tím budou slabší. Takže opět je chceme pouze regulovat, ale ať si klidně zůstanou..je rozdíl tomu věřit na 100% nebo na 3%

 

Pro muže je to skvělé místo pro ošetření impotence ( mám zkušenost s okamžitým a 100% vyřešením  po jedné aplikaci na kostrč) nebo v  případě předčasné ejakuace.

 

Meridiány:

Zde Kambo pomáhá regulovat intenzitu emocí. Pokud máme hodně strachu, hněvu nebo smutku tak Kambo pomůže rozproudit energii emocí na drahách a je snadnější se zklidnit.

Dráha žaludku (Ž36, bod dlouvěkosti)

Tento bod je vhodný pro lidi kteří zažili agresivní komunikaci v dětství a nesnáší dobře hněv, křik a kritiku.

Když na tebe někdo začne křičet, stáhne se ti žaludek, třesou nohy či ruce a nemůžeš komunikovat. Je to díky “nestráveným “emocím v oblasti žaludku. Kambo nám na této dráze pomůže emoce strávit, což nejen že zlepší trávení ale zlepší i reakce.

Mě osobně zde Kambo pomohlo neuvěřitelně:)

Dráha ochránce srdce (předloktí)

Tento bod je vhodný pro ty z nás kdo zažili nefunkční model rodiny nebo svého vztahu a mají strach z lásky. Buď jsou sami a nebo žijou s někým tak napůl, bez intimity a blizkosti, 2x týdně vytvoří nějaký konflikt kvůli maličkosti aby vytvořili větší emoční vzdálenost a cítili se bezpečně. Paradoxně to jsou lidé kteří nejvíce touží po lásce..

Kambo na této dráze pomáhá uvolňovat emoční krunýř kolem srdce a potom můžeme snadněji nalézat důvěru a intimitu(ale opět, žába to za nás neudělá, tak je třeba znát nástroje jak si vybudovat zdravé hranice a místo krunýře používat hranice:)

Energetická centra

Krk:

Krční páteř: doporučuji pro lidi se syndromem “hodný chlapec, hodná dívka” kteří neříkají co si myslí a potom z toho tuhne krk:)

Srdce: Pro otevření pocitů tepla, lásky, štěstí (nečekejte extatické štěstí po jedné aplikaci, ale když si dáte denně 5 dní jako to dělají indiáni, tak to už pohne ledasčím:)

Břicho: síla, vůle, koncentrace

Podbřišek:

Sexualita

Ženské orgány:zde mám velmi vysokou úspěšnost  v řešení menstručních bolestí

Bloudivý nerv

Můj neoblíbenější ale nejnáročnější. (dost se u něj omdlívá a je to spíš o utrpení)

Ale přináší hodně klidu a nadhledu.

Bloudivý nerv, jemuž se říká nerv lásky a soucitu je zodpovědný za otevírání srdce a sociálníi interakci.

4x za vteřinu  skenuje zda jsme v bezpečí a pokud vyhodnotí že ne, neotevře srdce.

Příčina může být buď zevní- skutečná(nejsme v bezpečném prostředí)

                                            -fiktivní ( náš nervový systém vyhodnotí na základě vzpomínek že venku není bezpečno ačkoliv tomu tak není.

Vnitřní: silná emoční zátěž, vnitřní kritik, vnitřní tyran a další, mohou být důvody proč nám bloudivý nerv nedovolí otevřít srdce.

Zde tento nerv aktivujeme vypálením bodu a díky tomu že tělo projde iluzí vlastní smrti tak se nerv vyškolí na daleko vyšší stresovou zátěž a bude stresové situace zvládat více v klidu a nadhledu. Reakce budou řidčí, kratší, slabší až žádné.

Klienti hlásí 14dni hluboký klid po této aplikaci. Dávám jej až na 3-4 setkání.

Můžete kombinovat 3 místa.

Dříve jsem tyto informace předával před aplikací ale teď chci čas využít spíše na praktická cvičení která nám pomohou během procesu s žabkou si to více užít nebo nám pomohou lépe zvládat situace v životě které nám generovaly  “ panemu”:)

Mahalo, Vojtěch