Poprvé na Kambo?

Poprvé na Kambo

Rozhodl jsi se poprvé podstoupit očistu skrze Kambo medicínu a zde se dozvíš co je třeba udělat před očistou.
1.pusť veškerá očekávání, zvlášť že to bude drsný a náročný proces. Snažíme se s medicínou na poprvé pracovat velmi jemně, začínáme pouze s jedním bodem a každý procesem projde podle svých kapacit.
2. přečti si info na našem webu ať máš představu o tom jak probíhá proces.

3. promysli si záměr. Doporučujeme nechat záměr na medicíně, protože každá posvátná medicína funguje na základě inteligentního spiritu který ví co nejlépe potřebujeme a řídí celý proces. Kambo spirit vždy pracuje na tom co nejvíce “ hoří” a naše záměry mohou komplikovat jeho práci.
Pokud máme konkrétní přání, je dobré formulovat záměr tak aby obsahoval cíl, co chceme dostat, přijmout , ne čeho se chceme zbavit. Kambo nás něčeho může zbavit, ale nemělo by to být součástí záměru, proces by byl zbytečně náročný.
Trápí tě strach – chtěj klid, rešíš nemoc – chtěj zdravi atd.

4. Věnuj se přípravě.
Domorodé kmeny doporučují dietu před očistou proto abychom snížili náročnost procesu. Navíc Kambo spirit vidí že to myslíme vážně a tak pracuje hlouběji.
Z pohledu západních znalostí je důležité mít stravu bohatou na minerály a ideálně eliminovat činnosti vedoucí k nižší hladině minerálů, zvláště sodíku.
Dietu a podrobné instrukce dostaneš při rezervaci.

5. prostuduj seznam kontraindikací a kontaktuj nás pokud bereš léky o kterých bychom měli vědět. Běžná antidepresiva jsou v pořádku.

Kontraindikace
Lidé se srdečními problémy
Pokud užíváš léky na nízký tlak
Nadměrné používání léků a suplementů na hubnutí
6 týdnů po chemoterapii
Těhotenství a kojení
Věk pod 18 let
Zvířata
biologická léčba
léky obsahující lithium
dieta bez soli

Pro dotazy piš na vojtac@seznam.cz nebo volej na 734479538

Zde je video z přednášky kde se dozvíš více o Kambo medicíně.
Video: KAMBO – ŽABÍ MEDICÍNA a její přínos pro tento věk

video zde:

Pokud si chceš přečíst více o Kambo medicíně tak zde je podrobnější starší text, brzy bude nový..

Kambo je žabka jejíž latinské jmeno je Phyllomedusa bicolor, žijíci na hranicích Peru, Brazílie a Ekvádoru.
Používá se údajně již 20 000 let místními kmeny, i když většina z nich od praxe upustila pod tlakem evangelizace církví. ( my vám dáme léky a vy přestaňte používat Kambo)
Dnes je rozšířená hlavně mezi kmeny Matses ( Peru) nebo Katukina, Yawanawa,  Kaxinawa ( Huni kuin)nebo Shawandawa, v Brazílii.
Než se setkáte s touto mocnou medicínou v praxi, rád bych vám prozradil o ní několik zajímavostí, které mohou dodat trošku více víry v její sílu.
Kambo působí na fyzické rovině ale samozřejmě je to i duchovní medicína. Kambo je jeden z mála tvorů, pokud ne jediný který v podstatě nemá strach ačkoliv žije v divoké přírodě. Je to dáno také tím že nemá žádné predátory. Žije vysoko v korunách stromů kam se mnoho potencionálních nepřátel nedostane, ale pokud už by se had rozhodl Kambo ulovit, myslím že by ho velice rychle zase vyplivl:)
Díky tomu je možné Kambo vzít do rukou, nebojí se vás, neutíká. Dokonce když je při sběru medicíny natažena na provázky mezi 4 klacíky tak to nestačí k tomu aby začala produkovat sekret. K tomu je třeba jí šimrat stéblem v nose, nebo často se omývá vodou žabku trošku vystresuje.
Nemá žádnou rezistenci a díky tomu může léčit naši vnitřní rezistenci a strach.
Ještě nám zbývá člověk, predátor všech zvířat. Kambo má štěstí, díky tomu že produkuje medicínu které je pro kmeny velice důležitá tak je chována ve velké úctě a nikdy nekončí na rožni. Což je také dobré vědět pokud patříte k lidem kteří si myslí že je Kambo při sběru medicíny týráno. Jednak žabky jsou velmi flexibilní a není to pro ně zádné fyzické ohrožení a jednak-já osobně bych raději volil jednou měsíčně 5 minut “ strečing“ než skončit na rožni.:)
Kambo je jeden z nejstarších živočichů v pralese a zatímco mnoho druhů žab již vymřelo tak Kambo je odolné všem virozám. Dalším důvodem může být fakt že Kambo je také mistr transformace. V případě že by hrozilo vymření skupinky samiček nebo samečků tak se část z nich změní do opačného pohlaví a reprodukce je zachována:) ( to bych se také rád naučil:)
Další věc kterou je dobré vědět je to, že Kambo neprodukuje žádný „jed.“
Její sekret který používá hlavně jako opalovací krém může být použit na obranu ale na rozdíl od hadího jedu neobsahuje žádné neurotoxiny tudíž není jedovatý.
 
Ani  není Kambo nějaká droga a způsob jak se dostat do změněných stavů vědomí kde si prohlížíme nějaké obrázky uvnitř sebe. Kambo vás dostane blíže vašemu přirozenému stavu vědomí: klid, jasnost, lehkost, pocit vnitřní prázdnoty bytí.
 
Kambo medicína je vlastně koktejl asi 150 peptidů ( bio aktivní enzymy které mezi sebou vzájemně komunikují a tuto schopnost udržují ve vašem těle čímž zlepšují buněčnou komunikaci která je v případě nemoci velmi důležitá) Peptidy jsou velmi zdraví prospěšné látky které maji rozličné funkce.
Nechci vás tu nudit vědou, ale pár si jich připomeneme, ty co nás nejvíce zajímají.
Nejvíc cool je Dermorfin. Je 40 x (!!!) silnější než morfium.
Proto je velice běžné že když vás bolí záda a dáte si tam Kambo tak většinou druhý den je to pryč. Působi i na emoční a psychickou bolest.
Phyllomedusin vám pomůže dostat ven ohromné množství toxinů. Ano, správně, ten je zodpovědný za to že se pěkně vyzvracíte:)
Caurulein a Sauvagine vám dodají energii, výdrž, stabilizují krevní tlak, také působí proti bolesti ale hlavně jsou to šéfové v boji proti stresu:)
Dermaseptin vám zruší všechny škodlivé bakterie, plísně, kvasinky, viry a další patogeny.

Takže už víme že Kambo není jed, není to droga a také to není ilegální látka.
Jak Kambo působí?
My nemůžeme říkat že Kambo něco léčí. Ono v podstatě neléčí. Léčit může pouze náš imunitní systém. Každy kdo říká že něco léčí tak by si měl uvědomit že my můžeme jen pomoci našemu tělu mu ulevit. Aby se dalo samo do pořádku. A v tom je Kambo mistr.
Nejenže eliminuje toxiny nastřádané v těle které jsou zodpovědné za ztrátu naší energie a vitality, ale také zruší růrné patogeny v těle jako bakterie, plísně, viry atd. Je možné že silná angína odezní za dna dny, nebo vyrážka zmizí během dne, i to jsem už zažil. Kambo je tak masivní detox že uvolní to co byste během klasického půstu čistili dlouhé týdny.
Kambo je také duchovní medicína a působí na naši mysl.
To že je náš imunitní systém slabý, nebo naopak příliš silný ( autoimunitní poruchy kde imunita napadá sama sebe) dokáže Kambo krásně vybalancovat. Zažil jsem už i uzdravení “ nevyléčitelných nemocí jako např. porucha štítné žlázy a to pouze detoxikací těla, nic vic.
Hlavní důvod proč dokáže takto balancovat imunitní systém je ten, že dokáže efektivně uvolnit mysl které vlastně svým stresem, strachy, emocemi tlačí na naši imunitu a to ji oslabuje.

Jinak tradičně se Kambo používá hlavně jako nástroj k lovu. Domorodci si dají Kambo což jim sníží potřebu jíst, pít, spát, dodá energii a hurá na lov:) Dokonce jim odstraní tělesné pachy které by mohly zvěř upozornit na jejich přítomnost.
Tradičně se také používá na vyčistění energie zvané Panema, což je dá přeložit volně jako “ životní smůla“, nebo jazykem jogína “ špatná karma“. Když se lovci nedaří nic chytit, tak si dá Kambo ráno a večer až se smůla prolomí. 1-2 dny.
Také se tím léčí stav lenosti, či vyhoření, apatie, když lovec dlouho nic neulovil a zřejmě neměl Kambo:)
To se samozřejmě týká i nás. Nelovíme už sice zvěř, ale lovíme kariéru, peníze, partnery, osvícení či cokoliv jiného a když se nám dlouho nedaří tak přijde vyhoření. Kambo nás vrátí zpět do života, i když to může někdy trvat.
Ja zažil vyhoření v 2011 a trvalo mi 6 měsíců než mě Kambo plně vrátilo do vitality kterou jsem měl předtím. A poučil jsem se že se nepracuje denně 15 hodin:)
V případě menších vyhoření i jedna aplikace je velmi efektivní.
Domorodci také používají Kambo ke zvýšení sexuální přitažlivosti nebo ženy pro zvýšení plodnosti, nebo udajně i pro interupci. ( tu ja nedělam)
Kambo je také velmi efektivní medicína na depresi, závislosti či strachy a emoční potíže.
Kambo je zkrátka pozoruhodná medicína, která buď pracuje v souladu s vaším záměrem nebo můžete záměr nechat na ní.
Jak to probíhá?
Kambo je aplikováno na prázdný žaludek, což znamená min. 8 hod nic nejíst, pije se jen voda, žádná káva, může být trošku čaje. V některých tradicích se může jíst ovoce, nebo trosku kukuřičné kaše.
Poté je třeba vypít 1.5 až 2 l neperlivé vody během čehož je vypálí tenkým dřívkem maličké body do kůže. Body po zahojení nechají slabě viditelnou jizvičku, ze kterých se dají dělat zajímavé vzory a dají se znovu použít. Vypálení téměř nebolí. Po opálení sluncem jizvičky většinou zmizí. ( také záleží kdo je dělá, nesmí být příliš hluboké) Na uších se jizvičky nedělají.
Do bodů se aplikuje sušený prášek z Kamba.
Pokud jdete poprvé dostanete pouze 1 bod nejdříve, abychom viděli reakci na jeden bod. To je většinou příjemné, rozlije se vám po těle teplo které je velmi podobné pocitu velmi silné lásky či blaženosti, často vychází ze srdce.
Poté přijde bušení srdce, ucítíte že dočasně může otéci obličej (většinou otok opadne behem 30 min po ošetření)
Postupně se přidávají další body až dojde k očistnému zvracení u kterého zmizí pocit nevolnosti a dostaví se pocity uvolnění, radosti, klidu, prázdnoty a někdy i euforie.
Ve fázi relaxace zpívám tradiční medicinské písně které podporují práci energie Kambo na vašem těle.
Během této fáze si můžete zkusit Sanangu, což je další silná medicína, kapičky do očí, které dokáží vyladit vaše tělo a energii pokud tam zůstal ještě trošku pocit nevolnosti.
Ten den je vhodné už jen odpočívat, druhý den ještě můžete cítit slabost ( zvlášť u začátečníků) a třetí den už budete cítit příliv nové energie a síly.
Aplikaci provádím velmi šetrně, jemně, nedávám více než je nutné, zvláště ne na poprvé. Kladu důraz na bezpečnost, prožitek a hloubku očisty.
Zvracení
To je často důvod proč mnoho lidí nejde na Kambo. Bojí se že jim bude zle a budou zvracet.
Já vždy říkám že je lepší aby mi jednou týdně nebo mesíčně bylo špatně 10 minut než aby mě bylo špatně celý život. Ten “ balíček “ co si v sobě nosíme není moc příjemný, stojí nás mnoho energie a tak vidím lepší volbu v tom to pustit.
Zvracení je zde vlastně to nejlepší. Přichází s tím úleva. A zvracení během Kambo ceremonie je prostě jiné než zvracení které znáte např. z alkoholu. Oslavujeme jej, protože s ním odchází to staré a omezující.
Během přijímání je lépe sedět, být v pohybu, klidně i „tančit“ než se nevolnosti poddávat a “ umírat“:)
Za pár minut je to pryč a budete se cítít mnohem lépe než předtím..

Kambo se doporučuje pravidelně po 4-5 týdnech, protože to je životnost peptidů.
Pokud aplikace nepřinesla co bylo třeba je nutno ji opakovat několikrát, možno i dříve než po měsíci, než se tělo a mysl očistí od panemy energie.

Brzy na viděnou, Vojtěch, první certifikovaný Kambo praktikant v ČR.