Síla osobní zodpovědnosti

Zodpovědnost. Často ne příliš populární téma.

Něco před čím mnohdy utíkáme, odmítáme, nechceme přijmout. Raději dáváme zodpovědnost za sebe sama na všechny kolem než abychom přijali fakt že svůj život si tvoříme sami.

K tomuto článku mě inspiroval můj první klient kterého jsem musel odmítnout dokud nepochopí tento důležitý životní krok.

Je možné vůbec vysvětlit jak funguje zodpovědnost?

Pokud věřím že se rodíme jako čistý list papíru a vše končí smrtí tak to může být velmi těžké.

Jedna z her kterou rádi hrajeme na Zemi je hra “ najdi viníka“. Když se něco stane, hledá se kdo to provedl aby mohl být potrestán. Což je v pořádku když se jedná o zločin, méně v pořádku když přirozený proud života něco poškodí a někdo se k tomu zkrátka “ připlete“ a nejméně v pořádku když hledáme viníka za náš život který neodpovídá našim představám.

Viníme všechno. Rodiče, učitele, partnery, sourozence, sousedy, kolegy, politiku, právní systém, náboženství, ekonomický systém a samozřejmě Boha. Ano, komunisti, romové, uprchlíci, Babiš a Zeman za všechno můžou.

Tím se dostáváme do pozice oběti čímž ztrácíme ABSOLUTNĚ sílu něco změnit. To je klíčový bod zde.

Člověk který přijme zodpovědnost dostává okamžitě energii řešit téma za které přijme zodpovědnost.

Zodpovědný člověk je člověk ve své síle. Obět je vysátá, bezmocná, zoufalá a ne-mocná.

Proč bych měl přijímat zodpovědnost?

Cokoliv je v našem životě, tak nabízí pozvánku k přijetí zodpovědnosti.

Toto bude těžké pro nevěřícího Tomáše, ale jelikož je to univerzální Pravda tak to nemůže být neřečeno k pochopení.

Vše je jeden celek! Jsme jedno. Kdokoliv cokoliv udělal, já jsem udělal.

Každá naše myšlenka je tvůrčí síla a tvoříme. Tvoříme války, hladomory, tsunami, tvoříme politiku. Tvoříme Babiše, Zemany a Trumpy. Tvoříme diktátory. Dokud budeme mít v našem podvědomí odmítnuté části plné agrese, tak tím tvoříme celý svět. Každý z nás je zodpovědný za vliv naší mysli na svět. To není ezoterika, to je fyzika. Každá myšlenka kterou vyšlu letí prostorem, je přitahována podobnými myšlenkami, sbírá podobné informace, tvoří, a potom se nám vrátí jako bumerang a udeří, nebo pohladí. Tyto myšlenky tvoří svět a náš život.

Chcete změnit něco ve světě? Ta situace není ve světě, je to v naší mysli. A tam můžeme vše.

Cokoliv je ve vašem životě, je ve vašem vědomí a tím pádem to můžete změnit.

Teď si řeknete že jeden člověk nic nedokáže. Není to tak. Samozřejmě nikdy nevíme jaký je dopad naší pozitivní akce na svět, ale mě se možná povedlo ukončit ptačí chřipku v Thajsku. Samozřejmě to berte s nadhledem, ale po mém působení na zdroj ptačí chřipky v sobě najednou zmizela z mého vědomí. Je dost možné že pouze media o ní přestaly psát, ale prostě to zmizelo. Podobná věc se stala s konfliktem na Ukrajině. Ale tam jsem zjistil že se skutečně jednalo jen o nezájem medií a je třeba s očistou pokračovat.

Každý z nás můžeme přijmout zodpovednost za celý svět. Pozor, nesmí se to nikdy zaměnit s vinou. Není to o tom sypat si popel na hlavu. Pokud přijmu zodpovědnost za jakýkoliv problém za který nikdo jiný zodpovědnost nebere, tak tomu problému je uplně fuk kdo tu zodpovědnost bere, protože vše co je třeba aby tu zodpovědnost někdo přijal a začala tam proudit energie.Chcete mít hodně energie? Přijměte zodpovědnost za celý svět.

Připomíná vám tato myšlenka havajské Ho‘ oponopono?Je to tak. 4 věty dokáží změnit váš život, ale  bez přijetí zodpovědnosti to nejde.

Jak na to?

  1. Řekněte si v duchu “ omlouvám se“. Tím říkám že přijímam zodpovědnost. Ne vinu, ale jen se omlouvám že jsem tuto situaci přivedl do mého vědomí, stal se jejím svědkem, nebo ji prožívám ve svém těle. Cítím že skrze mě proudí vertikální proud energie který energetizuje a čistí veškeré informace kdekoliv ve světě, spojené s tím problémem. A může to být velice silné.
  2. Poté si řeknete: Prosím Tě odpusť mi.  To je velmi hluboká část. Kdekoliv na světě ať je jakýkoliv problém, bolest, nemoc, konflikt, tak jednou větou aktivujete v tom místě odpuštění. Horizontální proud energie. A nejenom že najednou bolavé koleno vašeho partnera začne vyzařovat energii odpuštění a začne se léčit, ale vy dostáváte odpuštění a léčení. Takže v této fázi je velmi důležité přijímat odpuštění, čím více přijmete, tím dříve se to očistí. Nebo požádáte všechny lidi na světě o odpuštění, a začne z nich vyzařovat. Můžete cokoliv.
  3. Poté řeknete  Miluji Tě. Zde jen vnímáme že skrze nás proudí miliony informací lásky. Nic neděláme, nikoho nemilujeme, nic nikam neposíláme, jen řekneme Miluji Tě a cítím že se to děje skrze mě. Vertikální proud ke mě, horizontální ode mě. Odpuštění proudí ke mě, láska proudí ode mě.  Nic víc.
  4. A nakonec řeknete Děkuji Ti. Vděčnost je nejvyšší medicína. Pokud dokážete svému problému říci děkuji ti, již to není problém. Mění se váš postoj. Samozřejmě někdy to necítíte hned, ale funguje to hned. Zklidníte se, uvolníte, uleví se vám. Problémy nemohou existovat v přitomnosti vděčnosti. Vděčnost odkryje v každém problému dary které tam čekaly. Vděčnost je cesta sama o sobě. Stejně tak jako můžete jen opakovat Miluji tě, můžete jen opakovat Děkuji ti a cítít co se bude dít.

4 věty které změní váš život. Mě dostaly během 5 minut ze života v oběti. Praktikuji Ho’oponopono od doby co vyšla kniha Život bez hranice ( Joe Vitae) a od té doby jsem byl svědkem mnoha zázraků.

Je to rychlé a snadné. Ale bez pochopení že svůj život si tvoříme na 100% sami to nejde. Nevím jak lépe vysvětlit nutnost zodpovědnosti. Pokud odmítneme pravdu že jsme jeden celek který je tvořen našimi myšlenkami, tak možná nezbyde nic než zkusit čistit to že tomu nevěříme. Pokud ani toto nechceme zkusit, tak potom už jedině polštářek na čelo, protože celý život hlavou proti zdi zkrátka bolí. Plavat proti proudu unaví i ty nejsilnější z nás a jednou přijde den kdy pochopíme že to musí jít i skrze radost, potěšení a lásku než jen skrze utrpení, bolest a pocit oběti.

Takže jsem chtěl tímto říci, že jeden člověk může změnit svět:)

foto:   http://consultpoint.sk/