Přímá cesta potěšení

Každý kdo se rád dotýka, rád masíruje, se většinou zaměřuje na různé  techniky. Stejně jako já. Při mém nadšení pro práci s tělem jsem stále studoval nové techniky a posouval se dál, než jsem potkal Dr. Betty Martin a poznal její koncept Kruh souhlasu, kde jsem pochopil že technika je téměř to poslední co je důležité.
Součástí tohoto konceptu je velice zajímavá myšlenka, která přináší práci s tělem a dotekem do úplně jiné roviny.

Co je to přímá cesta potěšení?
Pokud je náš mozek otevřen přímé cestě potěšení, tak se dotýkáme druhého člověka, nebo nás samých, či předmětů a nervy dávají přímo do mozku signály potěšení a my cítíme spokojenost z doteku a dotek nás maximálně uspokojí a naplní. Tak by to mělo být.

Ale co se dějě pokud je přímá cesta zablokována?
Musíme využít nepřímou cestu potěšení. Což znamená, že se dotýkáme druhého člověka a čekáme až se na tváři objeví usměv, čí uslyšíme nějaký zvuk který nám potvrdí že dotyčný si dotek užívá a nebo když se nám potom podaří např. při intimní masáži partnera či klienta pořádně “ rozdovádět” tak jsme uplně v sedmém nebi.
Což znamená že dokážeme prijímat potěšení pouze skrze zrak a sluch a ne přímo skrze dotek a dlaně.
Stejně to funguje pokud jsme trošku “kinky” a rádi způsobujeme druhým bolest, abychom z druhých dostali nějakou reakci a potěšení.

Proč je tak důležité otevřít přímou cestu potěšení?
Klíčová otázka při práci s Kruhem souhlasu je: “pro koho to je?”
Pokud někomu dávám masáž a čekám na to až mi klient nebo partner projeví nějaké známky toho že si to užívá, není to pro klienta ale pro mě. Nedávam, ale beru. Můj dotek bude hladový, dychtící po reakci. Klient sice může dostat dobrou masáž, ale vnitřně se nebude cítit tak dobře jako když budu skutečně dávat a potěšení přijmu pouze neurologickým spojením mých dlaní a mozku.

A samozřejmě je velmi důležité si co nejvíce užívat dotek, ne pouze reakce.

 

Jak poznáme zda naše tělo otevřelo přímou cestu potěšení?
Pokud se dotýkáte druhého člověka a cítíte hluboké uspokojení, zatímco se neradi dotýkáte sebe sama a nebo ten dotek působí nudně, nedá vám potěšení, tak pravděpodobně nemáte tuto cestu otevřenou.
A teď nemluvím o doteku intimních partií, ale kdekoliv jinde na těle.
Tudíž otevření přímé cesty potěšení je cesta k sebelásce projevené na fyzické rovině. Až nám naše tělo dá tolik potěšení jako tělo druhého člověka, jsme plně  otevřeni a náš dotek bude mít uplně jinou kvalitu a naši klienti či partneři to znatelně pocítí.

Jak otevřít tuto cestu?
Každý den si 5 min. hrajte s nějakým předmětem a vědomě probouzejte vaše ruce novým vjemům, prozkoumávejte kolik potěšení můžete cítit ve svých rukách. Brzy se objeví výsledky. A stejně tak se dotýkejte vás samých. Postupně tělo bude citlivější a poskytne nám příjemnější pocity i na místech která nebyla příliš citlivá.

Hlavním přínosem této praxe je ale to že postupně přestaneme hledat zdroje potěšení či uznání venku a najdeme to uvnitř svého těla.             Vojtěch