Rozpouštění emočního krunýře (De-armouring)

http://hallelujahspewed.blogspot.cz/

 

 

 De-armouring/Rozpouštění emočního krunýře

Na tento svět se rodíme téměř jako čistý list papíru. Otevřeně přijímáme vše co k nám přichází, spočíváme si ve stavu Jednoty s veškerenstvem a vše je pohoda.
Když samozřejmě pomineme že porod sám je často velkým traumatem a podepíše se na kvalitě našeho života, stejně tak jako myšlenky rodičů v době těhotenství, zvláště fakt zda jsme byli chtění či nechtění.
Jak rosteme, procházíme systémem kterému se říká “ výchova”. Rodiče začínají dítěti vštěpovat co je správné a co špatné. Jak se smí a nesmí chovat. Které emoce jsou vítány a které trestány. Dítě ze sebe ještě relativně dobře dokáže vybrečet vše co s ním není s souladu kdyz je na něj kladen nátlak, ale jelikož pod vlivem výchovy typu “ kluci nebrečí” nebo “ nebreč nebo dostaneš ještě víc“ ( myslel jsem si že to je česká specialita, ale funguje to všude po světě) tak se dítě začíná obalovat něčím co bychom mohli nazývat “ emoční krunýř”.
Tento krunýř vždy koření v nějaké bolesti a je plný bolavých vzpomínek, myšlenek, emocí a strachů. Časem tvrdne a začíná se z něj vytvářet obranný systém který nám pomáhá přežít.
Stáváme se mistry rozlišování toho co je vhodné ve světě a co není a nechováme se dle dle své přirozenosti ale dle toho co je od nás očekáváno.
Často nejvíce ctíme zákon “ co řeknou sousedi”. Mínění druhých o nás je pro nás tak důležité že nás už přestává zajímat nás vlastní názor.
Chápeme že svět je schopný tolerovat jen “ hodné” lidi a jakákoliv negativní emoce je odmítána a často my spolu s ní.
Stávají se z nas “ hodní” lidé kteří po sobě nechávají šlapat, nedokáží říci NE aby nezklamali, děláme věci pro uznání druhých a různými směry se boříme do Matrixu a stáváme se otrokem světa a jeho okovem se stává právě náš emoční krunýř. Nebo jsme naopak rebelové bojující proti systému a autoritě.
Místo života přežíváme v naší bublině kde nic necítíme, nedýcháme, jsme v “ bezpečí”, nic nás už nemůže zranit. Izolovali jsme se před bolestí a zraněním ale zároveň jsme se izolovali o lásky.
Omlouvám se všem že používám slovo “ my” pokud máte pocit že se vás to netýká, ale domnívám se že tento krunýř máme všichni, jen se liší intenzita.

Co s tím? Samozřejmě že existuje mnoho způsobů jak se osvobodit z tohoto brnění a opět dovolit lásce a životu aby v nás volně proudili. Můžete meditovat, cvičit jógu a dělat vše možné. Ale přesto se domnívám že nás obranný systém je tak rafinovaný že nás nepustí do svých nejhlubších “komnat”.
Mnoho z nich je zahaleno určitým zapoměním, abychom byli ochráněni. Jindy cítíme jen stud, unvitř kterého je vždy zakonzervovaná nějaká bolest. Tento krunýř se hlavně projevuje odporem. Odporem vůbec něco dělat. Něco řešit. Něco cítit znovu. A hlavně přijímat.
Odpor nám nedovolí příjímat..nejdůležitější umění které v životě potřebujeme.
Co s tím tedy?
Samozřejmě ode mě nemůžete čekat slova typu “ sedni si a medituj”, i když to samozřejmě pomůže. Ale kolik lidí dnes dokáže pravidelně a hlavně dobře meditovat? Věřím tomu že nejlepší cesta je skrze práci s tělem a pomalu se začít nořit do našich vzpomínek a pocitů které v sobě nosíme.
Při technice De-armouring se často používá tlak prstem na speciální místa v těle která drží hodně emoční bolesti.
Pokud někdo tlačí na bolavé místo, tak nemáme jinou možnost než to cítit. Nemůžeme před tím už utíkat, tak jak to mnohdy v životě děláme. ( Internet, drogy, alkohol, sex atd) Cítíme tam vlastně příběh, něco co jsme v minulosti nepřijali. A pokud to přijmeme teď, celá situace se rozpustí a my jsme o krok blíže ke svobodě.
Při tomto sezení pomáháme druhému aby mohl hluboce přijmout sebe sama. Pomáháme mu být v kontaktu s bolestí kterou za běžných okolností necítí. A hlavně, pomáháme mu přinést do té bolesti hodně pozornosti, lásky a potěšení.
Je to jako když vstoupíme do minulosti toho člověka a držíme jej za ruku, držíme pro něj prostor a pomůžeme mu tu situaci zpracovat. Při každém setkání s tím místem je bolest menší a menší, až místo bolesti začíná cítit potěšení při tlaku prstem a po jeho uvolnění nastane stav klidu, blaženosti a vniřního tepla.
Vedeme jej do správného nastavení mysli která je schopná cokoliv přijmout a sami jej v tom podpoříme.
Bolesti po několika sezeních odezní a tělo začíná mít mnohem více emočního prostoru v sobě.

Toto je skutečně efektivní práce s tělem.Pokud chcete do hloubky, tak je třeba se naučit se čelit všemu co je v nás. A přijímat to.
Jako když se chceme nořit do hluboké vody v moři. Nejprve musíme cvičit na pláží pod dozorem učitele plavání, potom plavame svá první tempa a nakonec se osmělíme a začneme se potápět do hluboké vody sami.
Hluboká voda jsou naše skryté bolesti, traumata a potlačené emoce.

De-armouring tak jak jej děláme my není jen o tlaku prstem na tělo. Je to o předávání energie, léčení, nebo také výuce toho jak jinak reagovat na situace ve kterých stále tuhneme, abychom mohli v reálném životě lépe přijímat to, proti čemu bojujeme, reagujeme na to, nebo se toho bojíme. Protože pokud uvolníme tělo skrze De-armouring, ale nenaučíme mysl jak reagovat jinak, tak se za chvíli dostane do podobného stavu jako dřív.

Technika De-armouring je cestou k probuzení těla a mysli a každý kdo najde odvahu čelit sám sobě a začne přinášet potěšení do bolavých míst tak nalezne hluboký klid a mír který se skrývá pod krunýřem naší mysli.

Účinky techniky De-armouring:
-nalezení vnitřniho klidu
-tranformace vnitřní bolesti ( i té kterou necítíte na svém těle)
-otevření těla pro proud nové energie
-probuzení schopnosti celotělových až 20 min dlouhých orgasmů
-probuzení sexuální energie v plném potenciálu (kundalini)

Pokud se s námi chcete vydat na cestu do svého nitra, tak pro vás máme pravidelné večerní setkání kde vás naučíme vše co je třeba abyste naučili plavat v hluboké vodě. Napište nám.